Курчавошерстний ретривер

Курчавошерстний ретривер, або керлі, як ніжно називають цю породу її шанувальники, - найекзотичніший із ретриверів. Це висока, витончена собака з характерною кучерявою шерстю, схожою на шерсть пуделя. Груди глибокі. М'язисті кінцівки і міцна, недовга спина квадратної форми надають собаці солідний вигляд. Очі великі, каштанового або чорного кольору. Окрас чорний або темно-коричневий (печінковий). Дуже гармонійні, елегантні і одночасно потужні, найвищі серед ретриверів, керлі впевнено й міцно стоять на досить високих лапах. Аллюр на рингах красивий і неординарний, відзначається м'якими і широкими рухами. Керлі мають також дуже характерний вигляд витягнутої морди, схожий на породистого скакуна.

Ще однією характеристикою цієї породи є деяка віддаль від оточуючої суєти та велике почуття власної гідності. Але звісно, головним відмінним ознакою породи є унікальна шерсть без підшерстка, яка складається з малих щільних завитків. Собаки линяють, кобелі 1 раз на рік, а суки двічі, тому ніякого триммінгу або стрижки не потрібно. Можна лише перед виставкою корисно слідком прибрати виступаючі завитки і зайву шерсть за вухами, а також надати форму хвосту. Це займає не більше 15 хвилин. З усіх линяючих собак, керлі є одними з найбільш підходящих для алергіків через відсутність запаху і летючого по дому пуху. Шерсть дуже приємна на дотик.

Люди використовують курчавошерстних переважно так само, як і інших ретриверів. Можна зустріти керлі - рятівників, провідників незрячих, пошукових собак на митницях... Керлі досить спокійні й обережні, займатися з ними потрібно багато, адже їм завжди потрібно пояснювати, чому робити те чи інше діяння.

Якщо спробувати описати головні характеристики керлі в трьох словах, то цими словами стануть збалансованість, обдуманість і відданість. Ці прекрасні якості також мають свою зворотню сторону. Для бездоганного виконання того чи іншого діяння, керлі як правило потрібно трохи довше навчати, так як кожна команда повинна бути осмисленою вашою собакою.

Курчавошерстний ретривер вірний родині свого господаря. Навчений і добре дресирований, інтелектуально розвинений і тому потребує, щоб для нього знаходилися цікаві заняття. Єдине, чого не люблять ці собаки - монотонності повторень під час дресури, їм швидко набридає безліч разів виконувати команди, які вони вже успішно освоїли.

В собачому співтоваристві керлі поводять себе зовсім незалежно, не виявляючи зайвих лідерських нахилів, але й не допускаючи можливості підкорення. Водночас на рівних умовах собаки можуть чудово співпрацювати і, звісно ж, грати. Утримувати курчавошерстних ретриверів і показувати їх у рингу - справжнє задоволення, оскільки ці різносторонні собаки люблять брати участь у будь-яких заходах, будь то полювання, виставки, змагання з покорення, аджиліті чи просто прогулянки з господарем.

© Culries on Wings