Мій казковий лісний олень

Кожна порода собак унікальна, і для кожного господаря його собака найкраща. Взяти собаку в свій будинок, у свою сім'ю - це велика відповідальність.

Це не моя перша собака. Але коли я зустріла кучеряве волосся в Інтернеті, перша думка була в тому, що це диво не може бути реальним. Ангел у формі собаки. Віддалена схожість з водяним спанієлем, горда постава, сумні очі газелі і дещо віддалений погляд. У цих очах засяяла відважна і віддана душа його предків.

Перший кучерявик прибув до Києва з Москви 30 вересня 2007 року. Ранній ранок, неділя, тепла осіння погода в Києві. Ми з донькою стояли на платформі. Перші керлі в Києві, Україні, я дізналась про це набагато пізніше, зустріли скромно, але з любов'ю і радістю. Ми живемо біля вокзалу  і ми, як сім'я, з Антаром поїхали додому.

Спостерігаючи за Антаром на дорозі, як він ставиться з милосердними ніжними ногами, я вважала, що це дуже підходить для його гордого перського імені. Ось ми вдома. І все повертається до нормального життя.
У нашому будинку в нашій долі з'явився Антар, велика, маленька дитина. Ніби ми давно знайомі, просто трохи незручно після довгої розлуки.Ми ходили на кухню сім'єю, намагаючись спокійно говорити, звичайно, обговорюючи наш Антарик. І ось він. Він підійшов до мене, поклав лапу на коліна: "Це я. Я буду сидіти з тобою ". В очах смуток про минуле життя. Звичайно, сидіти, не сумувати, Антарич, все буде добре. Так ми живемо. Ми ростемо, дивимося, любимо один одного. Коли Антарич хоче грати, він слідує за мною, і тре мокрий ніс, як лоша, потім наполягає на доторканні лапи.

Він любить ховатися і приховувати свою улюблену іграшку. Антарчик спочатку біжить, шукає, обурюється, але концентруючись все ж знаходить, а потім таку бурхливу радість. Я думаю, ми всі псуємо його в сім'ї, але любові ніколи не буває достатньо, і він дає нам те ж саме. Ми йдемо на полігон з кінологом, щоб стати вихованою собакою, як його заслужені батьки, мати Дреми і батько Бйорна.

Коли дізналась, що Антар - перший керленок в Україні. - я цим не була задоволена, і навіть злякалась і дуже переживала. Дуже важко бути першим. Для мене головне, щоб Антаренок-дитина спокійно виросла і виросла здоровою собакою, і жила довго. І тоді все інше прийде.

Отже, пройшло трохи більше двох років, як я написала ці рядки. І зараз я можу сказати, що дуже багато змінилося в моєму житті з появою цієї дивовижної собаки з людськими очима. У сімейному колі Антарик-Янтарик, Антарчик. Це собака-мислитель, собака-філософ. Як будь-яка складна особистість, його не витріщиш, не зламаєш, а треба дати цій особистості розкритися, лише м'яко направляючи його на благородні справи. Так і живемо до цього часу, Антарик навчає нас людяності, а ми намагаємося пояснити Антару, що не всі повинні його кохати. І всі люди, як і собаки, можуть бути різними. Щоб жити цікаво, необхідно вміти виконувати команди, ходити на виставки, вчитися бути мисливцем. Усе це ми робимо разом з Антаром з великим задоволенням. Це витримана, стрімка, рельєфна собака, собака-кінь, що постійно фиркає від задоволення, собака-олень, що біжить через зарості з задоволенням і гостроумний розумний мисливець, що шукає пташок, зайців, неутомний плавець за м'ячиками. А вдома спокійний, лагідний, але й бджола надійний сторож.

Навчання для Антара завжди радість, як для найцікавішого учня. Проте це може стати і проблемою для його вчителів, якщо наразі він не настроєний серйозно. Антар надзвичайно інтелектуальний, вчиться швидко, але йому швидко набридла муштра, і він своїм виглядом показує свою нудьгу. Найголовніше задоволення для Антара - це подобається своїм улюбленим і рідним. На такій хвилі, у грі можна досягти дивовижних результатів від Антарика. Антар може бути кілька упертим і самовільним, однак він не любить різких слів, і махати паличкою перед його носом - це взагалі недякувато. Антар ображається, очі стають сумними, кутики рота опускаються, якщо він і не відмовиться працювати, але буде робити це без жодного настрою. Але якщо він вирішить, що його гра-навчання приносить задоволення не тільки йому, але і його рідним, він здвине гори і буде робити це з усмішкою. Яскравим проявом радості Антара є його снайперські поцілунки. При його зрості і вазі він може прямо з місця взвитися в повітря, і точно доторкнутися мокрими губами до щоки, при цьому навіть не толкнувши своїм тілом, а ще краще ззаду на бігу доторкнутися макушки голови також губами і промчатися вперед, щоб ніхто не встиг злагодити за його пустоту. Так, я знаю, що це деяка невихованість, але треба дати собаці виявити свою нестримну любов і темперамент. А Антар знає, з ким і що він може дозволити. З незнайомцями він кілька відчужений, але зі своїми неутомний громадянин, і великий винахідник. Він може голосно лаяти, що може налякати незнайомців, але він не агресивний за своєю природою, і це використовується ним в крайньому випадку для попередження або виховання.

Антар відкрив для мене багато країн, завдяки йому я познайомилася з багатьма цікавими людьми. Я, міська жителька, почала захоплено займатися з ним полюванням. З Антаром я об'їхала напів-Європи, він став чемпіоном багатьох країн. І нарешті зірка Антара привела мене в Англію, країну, де з'явилися ці дивовижні собаки. У Росії, де народився Антар є багато красивих, гідних, великолепних курчавошерстних ретриверів, і Антар всього лише один з них. Але Парадигма Антар за всю історію перший російсько-український курчавий, який побував в Бірмінгемі і достойно виступив. 14.03.2010. Crufts. Ми з Антаром стаємо четвертими в відкритому класі і другими в робочому класі!

У нас є чудова пісня про лісового оленя, він приходить до людей на допомогу в складну хвилину. У моєму житті Антар з'являється переді мною лісовим казковим оленем, який несе мене в країну, де живе і буття і небуття, де завжди є місце для чуда. Він і сам чудо природи.

© Culries on Wings